Jak vybrat kousátko?

Kousátka jsou první kojenecké hračky, které miminko nutně potřebuje pro svůj rozvoj. Kousátka poskytují úlevu při prořezávání zoubků. Pomáhají zdárnému vývoji Vašeho dítěte. Tvar kousátek rozvijí manuální zručnost kojenců. Na trhu je velký výběr barev, tvarů i motivů.
 
 

Proč vybrat kousátko

 
Maličké ručičky miminek zkoumají kousátka, poznávají jejich materiály, rozvíjejí jemnou motoriku a dotykové smysly, ale především slouží v období růstu zoubků, zklidňují bolestivé a oteklé dásně. Mají speciální tvarování, dají se ochlazovat a tak dítěti uleví.
 
 

Tvary a barvy

 
Kousátko vybírejte podle tvaru i barvy. Na trhu je mnoho různých tvarů a velká škála barev. Barvy velmi stimulují dětský vývoj. Miminku se kousátko musí dobře držet, nesmí být příliš těžké a zbytečně velké. Nabídka na trhu je opravdu velká a není jednoduché si vybrat.
 
 

Materiál

 
Na výběru kousátka bychom si měli dát záležet a nikdy jej nekupovat na tržištích, poutích a tak podobně. Existují specializované prodejny, hračkářství, kde Vám jistě rádi s výběrem poradí. Měli byste dbát na to, aby dítě mělo kvalitní kousátko ověřené značky a kvality, tak aby neohrozilo jeho zdraví.